Теплі стіни

Теплі стіни (настінне опалення) - винятковість цього типу опалення в тому, що приємне променисте тепло стіни рівномірно розподіляється в приміщенні. Якщо комбінувати теплі стіни і теплу підлогу, то збільшується площа гріючої поверхні, в результаті знижується температура лінії подачі. В цьому випадку є можливість застосовувати, з максимальною ефективністю, теплові насоси, земляні колектори, сонячні колектори і т.д. Відмінною особливістю є швидке регулювання температури в приміщенні - часу на нагрів стін йде менше за рахунок мінімальної товщини штукатурки або плити в порівнянні зі стяжкою на підлозі.

Тепло стіни передається на 85% променистим теплообміном, при цьому людина комфортно почувається, якщо температура в приміщенні нижче на 2-3 ° С, ніж при теплообміні конвекцією. Якщо знизити температуру до 18-20 ° С, то теплі стіни дають можливість економити за опалювальний сезон 8-12% витрат на опалення. Температура теплоносія, який подається в труби теплих стін, може бути вище, ніж на теплу підлогу, а перепад температури між лінією подачі і зворотної лінії може досягати 15 ° С. Завдяки цьому, можна добиватися тепловіддачі з 1 м2 теплої стіни до 200 Вт.

Переваги системи опалення стінами

- Високий комфорт

- Економія енергії

- Не шкодить навколишньому середовищу

- Відсутня циркуляція пилу

- Висока естетичність, так як відсутні опалювальні прилади.

ПРОЕКТУВАННЯ ТЕПЛИХ СТІН

При проектуванні теплої стіни, в першу чергу, необхідно звернути увагу на температурний режим зовнішньої стіни. На даному етапі потрібно визначити товщину теплоізоляції, а також де буде розташований утеплювач - всередині або зовні.

Швидкість теплоносія в трубопроводах теплих стін повинна бути не нижче 0,25 м / с. Якщо швидкість буде нижче, то не забезпечується розповітрювання контурів. Можна передбачати розповітрювачі у верхній точці петлі, але це не завжди оптимальний варіант.

Управлінням теплими стінами має бути реалізовано без зниження швидкості теплоносія, оптимально регулювати температуру що подає або зворотного потоку теплоносія. Якщо регулювати масова витрату, то з'явитися небезпека появи повітря в системі настінного опалення.

УТЕПЛЕННЯ СТІН

Якщо це нове будівництво - доцільно утеплювати стіни з боку вулиці. Тоді точка промерзання, буде знаходитися в теплоізоляції, відповідно зовнішні стіни можуть виконуватися із матеріалів, які менш морозостійкі. Але потрібно розуміти, що при запуску опалення необхідно буде прогріти огороджувальні конструкції. Прогрів стін, коли стіни утеплені зовні і виконані з теплоємних матеріалів, буде відбуватися при будь-якому варіанті влаштуванні опалення, не тільки при теплих стінах. Але при настінному опаленні огороджувальні конструкції будуть більше прогріватися.

Якщо стіну утеплювати з внутрішньої сторони, то точка промерзання буде знаходитися ближче до внутрішньої поверхні конструкції. При цьому необхідно використовувати морозостійкі матеріали, а також застосовувати швидке (малоінерційне) управління температурою теплоносія теплих стін.

Можливий варіант влаштування теплої стіни без утеплювача. При цьому необхідно ретельно провести всі розрахунки. Тому як неправильне регулювання або помилка в розрахунках може привести до великих втрат тепла або появи конденсату на стінах.

КРОК УКЛАДАННЯ ТРУБИ

Крок укладання труби системи настінного опалення збільшується в напрямку від підлоги до стелі. Таким чином, можна домогтися оптимального перерозподілу температури в приміщенні. Починаємо з кроку 10-15см від підлоги і таким чином укладаємо на висоту 1 - 1,2 м. Наступний ділянку 1,2 - 1,8 м укладається з кроком 20 - 25см, і якщо потрібно, то вище 1,8 м укладаємо з кроком 30-40см. Труби не слід укладати на ділянках, які будуть згодом закриті меблями.

Якщо укладати труби теплих стін на перегородки, то можна опалювати два сусідніх приміщення. Перегородки повинні бути виконані з матеріалів, що добре проводять тепло - цегла, бетон.

МОНТАЖ ТЕПЛИХ СТІН

Монтаж теплих стін

Для того щоб виконати правильний монтаж теплих стін, необхідно дотримуватися певних вимог. У першу чергу, необхідно оглянути стіни, на які буде монтуватися система "тепла стіна" - вони повинні бути рівними. Залежно від технічного рішення, на стіну кріпитися утеплювач, монтажні шини або сітка для кріплення труб. Зверху на труби кріплять армуючу сітку вже для бетону або штукатурки.

Якщо настінне опалення було задумане ще на етапі проектування, то можливо реалізувати варіант з заливкою трубопроводів бетоном. Для цього виставляється опалубка, і здійснюють заливку.

Штукатурку, як правило, наносять у два етапи. Перший шар наносять по трубах теплої стіни. Далі кріпиться штукатурна сітка, на яку наносять наступний шар штукатурки. Товщина штукатурки над трубою настінного опалення повинна бути 1 - 3см. Перед проведенням робіт з штукатурення або бетонування стін, систему необхідно опресувати. Запускати систему в експлуатацію можна після повного висихання штукатурки.

Рекомендуємо виконати схему прив'язки трубопроводів настінного опалення, щоб уникнути пошкодження труб надалі.

ШТУКАТУРКА ДЛЯ ТЕПЛИХ СТІН

Правильно вибраний спосіб штукатурення та тип штукатурки забезпечить правильне функціонування системи " тепла стіна " . Особливо ретельно слід дотримувати рекомендації виробників щодо застосування їх продуктів щодо до таких робіт як наклеювання шпалер і плиткові роботи.

Види штукатурки

Штукатурки , застосовувані для систем настінного опалення , повинні володіти хорошою теплопровідністю . Легкі і теплоізолюючі штукатурки не підходять. Для систем настінного опалення добре підходять розчини на основі таких в'яжучих , як гіпс , вапно , цемент , а також рекомендовані виробником спеціальні штукатурки як напр. глиняна штукатурка. Застосування штукатурок для теплих стін залежить від :

- Функціонального призначення приміщення

- Вологості навантаження в приміщенні

- Температури в контурах системи настінного опалення

- Способу подальшої обробки поверхні стін