Тепла підлоги без бетонної стяжки

НАСТИЛЬНА ПОЛІСТИРОЛЬНА СИСТЕМА ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ (БЕЗ БЕТОННОЇ СТЯЖКИ)

Система складається з полістирольних матів з пазами, в які укладають спеціальні пластини з алюмінію, для того щоб тепло розподілялося по всій поверхні підлоги. Така система теплої підлоги важить значно менше, ніж бетонна система ТП.

Ламінат або паркет можна укладати безпосередньо на полістирольні мати. Для укладання плитки або килимових покриттів необхідно облаштовувати підкладку, наприклад, з ДСП. Можна застосовувати самовирівнюючу стяжку, особливо для приміщень, де високий рівень вологості.

ЗАСТОСУВАННЯ ПОЛІСТИРОЛЬНОЇ СИСТЕМИ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ

Висота приміщення обмежена. У даному випадку товщина безбетонної системи теплої підлоги, в порівнянні з бетонною, буде істотно менше. Якщо застосувати мати товщиною 30мм і в якості підлогового покриття використовувати керамічну плитку, то загальна висота складе 4см.

Навантаження на перекриття обмежене. При товщині бетонної стяжки 50мм вага 1м2 такої плити буде порядку 200-300 кг. Не завжди вже існуючі перекриття зможуть витримати таку вагу.

Реконструкція системи опалення. У цьому випадку може бути кілька факторів: обмеження по висоті, по вазі системи, організаційні труднощі.

Безбетонну полістирольну систему можна монтувати на будь-яку основу, як на дерев'яне перекриття, так і на бетонну стяжку.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ПОЛІСТИРОЛЬНОЇ СИСТЕМИ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ

Полістирольні мати з пазами та алюмінієві пластини маю чіткі розміри, тому необхідно приділити увагу розкладці на етапі проектування системи. Монтаж усіх елементів на об'єкті здійснювати чітко за кресленнями.

Поверхня, на яку буде укладатися тепла підлога, повинна бути максимально рівною, великі перепади (> 2мм / м) створюють труднощі в стикуванні матів. Змонтовану систему бажано швидше закрити - полістирол добре сприймає розподілене навантаження, але при точковому може деформуватися і руйнуватися.

МОНТАЖ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ

Перед укладанням полістирольних матів підставу потрібно ретельно очистити від будівельного сміття. Далі можна монтувати теплоізоляційні плити, укладку матів починають з кута кімнати / приміщення.

Після закладки полістиролом всього приміщення починають монтаж алюмінієвих пластин, перед яким також ретельно очищають поверхню (промисловим пилососом) матів від дрібного сміття. Пластинами необхідно закласти не менше 80% площі приміщення. Трубопроводи теплої підлоги легко монтуються в пластини.

Після закінчення монтажу необхідно переконатися в герметичності системи. Для цього проводять гідравлічне випробування тиском, бажано в систему закачати вже готовий кінцевий теплоносій. Система повинна перебувати під тиском на наступних етапах будівельних і оздоблювальних робіт - до запуску в експлуатацію.