Тепла підлога

Водяна тепла підлога застосовується для житлових будинків, торгових та офісних центрів, спортивних об'єктів, виробничих і складських споруд. Ідеальне поєднання по енергоефективності з тепловими насосами.

Тепла підлога - це система трубопроводів вмонтованих в підлогу, по яких протікає теплоносій. Труби теплої підлоги кладуть на термоізоляцію, як правило, застосовується полістирол товщиною від 2 до 10 см (залежить від виду перекриття) і опалювальної навантаження на теплу підлогу.

Нагріта рідина передає тепло матеріалами, оточуючим трубопроводи. В основному це бетонна стяжка, рідше - пластини з алюмінію. Далі нагрівається фінішне покриття підлоги, а вже від поверхні чистового покриття тепло піднімається і опалює будинок.

Система опалення підлогою є оптимальною для людини. Для відчуття комфортності основне значення мають руки, стопи і голова, а найбільш оптимально для людини, коли температура повітря і навколишніх поверхонь приблизно однакова. Такі умови можливі, якщо Ви використовуєте низькотемпературне опалення - теплу підлогу.

Розподілення температури при опаленні теплою підлогоюПри роботі водяної теплої підлоги, тепле повітря знаходиться знизу, а холодне - вгорі. Тут вже діє фізіологія - тільки поверхня ступні постійно втрачає тепло шляхом теплопередачі. При опаленні підлогою ми уникаємо нагрівання повітря під стелею, там воно тепле не потрібне. Радіатори, на відміну від водяного теплої підлоги, прогрівають повітря до температури, коли гаряче повітря переміщається вгору і даремно гріє стелю.

При опаленні теплою підлогою, температура в будинку може бути знижена на кілька градусів, при цьому Ви не втратите відчуття комфорту. Наприклад, при опаленні радіаторами людина відчуватиме себе комфортно при 20-22 ° С, а при обігріві теплими підлогами буде комфортно при температурі 18-19 ° С.

Зниження на 2 ° С забезпечить заощадження близько 12% споживаної енергії.

ПЕРЕВАГИ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ

1. Комфортний мікроклімат. У приміщеннях немає холодних і перегрітих зон.

2. Температура розподіляється рівномірно по всій опалювальної площі.

3. Дизайн. Система прихована в підлозі, відповідно немає видимих опалювальних приладів.

4. Надійність. Тепла підлога буде служити Вам десятиліттями і не потребуватиме постійного обслуговування.

5. Економічність використання. При правильному розрахунку і монтажі, можна економити на витратах енергоносіїв від 10 до 50%. Тепла підлога оптимально підходять для використання з тепловими насосами.

ПОКРИТТЯ ДЛЯ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ

Керамічна плитка

Плитка ідеально поєднується з водяною теплою підлогою. Цей матеріал має відмінну теплопровідність, добре переносить перепади температур, стійкий до механічних впливів і прослужить довгий час.

Лінолеум і ламінат

Ці матеріали досить часто застосовують разом з теплою підлогою, вони також добре підходять для системи опалення підлогою.

Дерев'яна підлога

Дерево - це гігроскопічний матеріал, повітря містить у собі воду, яку можуть вбирати в себе дерев'яні вироби, в результаті чого, можуть змінитися розміри цих виробів.

Для експлуатації дерев'яних покриттів, необхідно, щоб у приміщенні був стабільний рівень вологості протягом року. У більшості випадків це практично неможливо. У зимовий час повітря сухе, в дерев'яній підлозі можуть утворитися щілини, влітку повітря вологе, і якщо підлогу викладено щільно, то підлогу може спучити.

Важливо! Вологість повітря впливає на дерев'яну підлогу, незалежно від того, є під ним підлогове опалення чи ні.

У порівнянні з іншими підлоговими матеріалами, у дерева більш низька теплопровідність, що позначається на температурі поверхні підлоги. При однаковій температурі теплоносія, підлога, викладена керамічною плиткою, буде помітно тепліше, ніж дерев'яна підлога. А в літню пору року плитка буде холоднішою в порівнянні з дерев'яним покриттям.

Бук і канадський клен не підходять для теплих підлог. Ці породи дерева дуже чутливі до відносної вологості. Всі інші сорти дерева підходять для використання з підлоговим опаленням. Виробники паркету, як правило, вказують, що даний тип паркету дозволено використовувати з теплими підлогами.

АВТОМАТИКА

Залежно від поставлених завдань, управління теплими підлогами можна реалізувати трьома основними варіантами.

Загальне управління

Загальне регулювання всіх опалювальних контурів теплої підлоги може здійснюватись на самому теплогенераторі, якщо він низькотемпературний і з вбудованою автоматикою - газові конденсаційні котли, теплові насоси. Також за допомогою змішувальних вузлів з сервоприводами або з постійним підтриманням температури, за допомогою термостатичної головки з датчиком.

Зональне управління

Індивідуальне управління для кожної кімнати або приміщення. Регулювання здійснюється по температурі повітря або по температурі підлоги (вбудований датчик в підлогу). Управління по температурі підлоги застосовується, у разі якщо потрібна стабільна температура - сауни, лазні, аквапарки, басейн і т.п.

Комплексне управління

Поєднання загального і зонального регулювання, залежно від схеми реалізації та індивідуальних особливостей на об'єкті.

У більшості випадків, загальне управління не здатне створити необхідний рівень комфорту. Терморегулятори зонального контролю дозволяють індивідуально керувати температурою в кожному приміщенні.