Сонячні колектори, що не киплять

Використання безкоштовного сонячного тепла за допомогою сонячних колекторів, пов'язано з певними труднощами. Сама основна - це закипання теплоносія влітку, або стагнація.

      Після того, як система закипіла, вона не зможе продовжувати працювати, поки не охолоне і пара, що утворилася не конденсується в рідину. Приміром, якщо закипання геліосистеми відбулося у першій половині дня, то протягом що залишився світлового дня, накопичення сонячного тепла відбуватися не буде.

     Якщо сонячні колектори будуть кипіти протягом, наприклад, місяця, то пропіленгліколь, який входить до складу теплоносія сонячної системи, перетвориться на желеподібну масу. Після цього буде важко нормально промити трубопроводи, теплообмінники геліосистеми. Додатково до цього, впаде концентрація пропіленгліколю. В результаті чого, підвищиться температура замерзання до -15 ... -5 ° С. А значить, теплоносій в сонячному колекторі може замерзнути в зимовий час і пошкодити геліосистему.

      Для того щоб не було таких неприємних наслідків, фахівці німецької компанії Vaillant розробили систему auroSTEP, яка не схильна до закипання. Ця геліосистема добре зарекомендувала себе за час свого існування.

     Але інженери компанії не зупинилися на досягнутому, результатом чого стали насосні станції для геліосистем auroFLOW plus VPM 15 і 30 D. З цими сонячними станціями, кипіння систем сонячних колекторів більше не проблема.

      Робота станцій заснована на унікальній технології Drainback. Коли насос геліосистеми працює, рідина циркулює через сонячні колектори і теплообмінник водонагрівача або басейну. Коли система припиняє свою роботу, циркуляційний насос вимикається, а теплоносій зливається в спеціальну ємність. Сонячні колектори залишаються порожніми, а це виключає закипання рідини, навіть коли відсутнє електропостачання.

      Компанія Vaillant випустила дві нові моделі: auroFLOW plus VPM 15 D (до 15м2 сонячних колекторів) і auroFLOW plus VPM 30 D (до 30 м2 панелей сонячних колекторів). Станції повністю укомплектовані і здатні працювати в автоматичному режимі. Технологія Drainback дає можливість не застосовувати мембранні розширювальні баки і автоматичні клапани випуску повітря, які в звичайних системах сонячних колекторів є обов'язковими. У нові сонячні станції вбудований розділовий теплообмінник, що дозволяє використовувати невелику кількість теплоносія - достатньо заповнити рідиною трубопроводи між сонячними колекторами і сонячної станцією.