Система сніготанення

Система сніготанення має широкий ряд застосування: автостоянки, доріжки для пішоходів, спортивні майданчики, стадіони, експлуатовані і плоскі покрівлі, місця завантаження-розвантаження, злітно-посадкові смуги, мости, дороги і т.д. Зараз широко розповсюджені кабельні електросистеми танення снігу. Але якщо ми говоримо про площі від 20 м2, то споживання системи сніготанення 200-300 Вт/м2, тому споживана потужність буде досить велика.

Система сніготанення працює за принципом теплих водяних підлог і використовує тепло встановленого теплогенератора - твердопаливний котел, тепловий насос, газоконденсаційний котел, сонячні колектори. Необхідна температура теплоносія від 30 до 50 º С, можна використовувати теплоносій системи опалення.

В системі сніготанення циркулює незамерзаючий теплоносій. Концентрація розраховується на мінімальну температуру даного регіону. В основному використовують 20-50% розчин пропіленгліколю або етиленгліколю.

При визначенні потужності споживання на систему сніготанення необхідно враховувати такі фактори, як інтенсивність снігу, швидкість вітру, температуру, тип гріючої панелі і т.п. На практиці можна користуватися орієнтовним значенням потужності системи танення снігу 200-300 Вт / год м².

Це означає, що для площадка біля будинку 30м2 теплове навантаження системи буде 6-9 кВт / год. Якщо є в наявності вільна електрична потужність, то можна використовувати кабельні системи сніготанення.

Автоматизована система сніготанення дозволить економити до 50% експлуатаційних витрат.