Монтаж сонячних колекторів

Сонячні колектори не складні, по своїй конструкції, пристрої, але необхідно враховувати, що ефективність роботи геліосистеми залежить від правильної установки.

Установка сонячних колекторів - це ряд заходів пов'язаних з проектуванням, підбором і монтажем сонячних панелей, а також їх пусконаладка і сервісне обслуговування. Необхідно враховувати індивідуальні особливості об'єкта, місце розташування та експлуатаційні характеристики системи.Найважливіший параметр для системи сонячних колекторів - кут нахилу абсорбуючої поверхні до горизонту. В основному, кут нахилу панелі змінюється від 30 до 50, звичайно ж, у південному напрямку.При встановленні колекторів, велику увагу слід приділити системі кріплень. Необхідна висока міцність і надійність фіксації кріплень, які утримують поле сонячних колекторів, особливо це актуально при сильному вітрі і атмосферних опадах.

Існує кілька варіантів установки сонячних колекторів:- на похилий дах;- на плоский дах;- монтаж на стіну;- установка, з використанням спеціальних конструкцій та автоматики, яка дозволяє постійно стежити за сонцем.

При проектуванні і монтуванні системи сонячних колекторів необхідно виконувати деякі основні рекомендації.

При всіх варіантах установки, потрібно вибирати місце, яке не затінюється на протязі всього дня. При проектуванні геліосистеми, обов'язково робити гідравлічний розрахунок трубопроводів. Монтаж і налагодження системи виробляти при накритих панелях непрозорим матеріалом, щоб не допустити перегріву сонячного колектора.В залежності від типу колекторів і рекомендацій виробника, монтувати в один ряд не більше зазначеної кількості сонячних панелей. Якщо сонячні колектори монтуються один за одним, то потрібно виключити взаємне затінення, враховуючи висоту і нахил панелі. Якщо сонячний колектор працює в режимі природної циркуляції, то укладання трубопроводів бажано проводити з нахилом. У будь-якому випадку, необхідно передбачити злив теплоносія та запірну арматуру для заповнення системи, а також пристрій для видалення повітря.

Заповнення системи сонячних колекторів, також має свої особливості. Заливати теплоносій в систему, бажано в той час, коли сонячні колектори не нагріті, щоб уникнути різкого перепаду температур. Швидкість заповнення повинна бути невеликою і виконаються знизу вгору - це забезпечить максимальний вихід повітря з системи. З початку роботи геліоустановки потрібно спостерігати за рівнем теплоносія, і по мірі необхідності додавати, поки з системи не вийде все повітря, а тиск нормалізується. Після закінчення монтажу та наладки системи сонячних колекторів потрібно переконатися в герметичності з'єднань і цілісності теплоізоляції на трубах.