Грунтовий геотермальний зонд

Грунтові геотермальні зонди - це саме надійне рішення, щоб отримати тепло землі і використовувати його для потреб опалення, гарячого водопостачання. Важливою перевагою ґрунтових зондів, на відміну від горизонтального ґрунтового колектора, є можливість використання для охолодження.

Температура ґрунту, починаючи з глибини 15 метрів, стабільна протягом усього року і складає близько +10 ° C. Монтаж ґрунтових геотермальних зондів - процес досить нескладний, але вимагає чіткого виконання технологічних і організаційних етапів.

Все починається з проектування геотермального поля на ґрунтових зондах. Визначається тип ґрунтів, оптимальна глибина і кількість свердловин, тип ґрунтових зондів, річний ресурс геотермального поля, розташування збірного магістрального колектора (розташування в приямку або введення трубопроводів в котельню).

Монтаж ґрунтових геотермальних зондів ділиться на кілька етапів. Перший етап - це підготовка ґрунтових зондів до монтажу в свердловини. Зонди заповнюються рідиною, проходять випробування тиском і підготовляються до опускання в свердловини. Для початку бурових робіт проводиться розмітка свердловин і копають ями для бурового розчину (зуфи).

Буріння свердловин вироблятися на розрахункову глибину, куди опускається ґрунтовий зонд. Свердловина тампонується спеціальним розчином у напрямку знизу вгору. Коли всі свердловини затампоновані, копаються траншеї і прокладають горизонтальні трубопроводи до розподільногоГрунтовий геотермальний зонд в свердловині колектора, який може перебувати на вулиці в приямку, або ж труби безпосередньо заводять у котельню.

Глибина свердловин під ґрунтові зонди може бути різною, все залежить від типу ґрунту, наявності твердих порід, а також обмежується гідравлічними характеристиками обладнання і теплонасосної установки в цілому. У більшості випадків глибина буріння становить не більше сотні метрів. У ґрунтовому геотермальному зонді циркулює рідина, яку ще називають розсолом. Щоб геотермальне поле працювало правильно, необхідно провести балансування всіх ґрунтових зондів, іншими словами - правильно розподілити потік розсолу, інакше може виникнути ситуація, коли частина свердловин швидко виробить свій ресурс і "замерзне".

Геотермальний ґрунтовий зонд дуже добре підходить для ділянок з обмеженою площею. Для дому з доброю теплоізоляцією, житловою площею 300 м2, сумарна довжина ґрунтових зондів складе близько 360 м. Це може бути 4 свердловини по 90м, або 6 свердловин по 60м.