Горизонтальний грунтовий колектор

Одним з варіантів виконання зовнішнього контуру теплового насоса, є горизонтальний ґрунтовий колектор. Являє собою систему труб, укладених горизонтально, приблизно на 0,2 м нижче зони промерзання. На такій глибині температура на протязі року коливається від 0 до 15 ° C. Відстань між трубопроводами (крок укладання) залежить від типу ґрунту і його вологонасичення, а також від діаметра використовуваних труб. У горизонтальному компактному колекторі також циркулює розсіл.

Температура грунтуҐрунтовий масив накопичує енергію сонця, вбирає тепло дощової води і тепло повітря. Його тепловіддача залежить від складу ґрунту і наявності вологи - чим більше води, тим краще. Для укладання ґрунтового колектора потрібно досить велика площа. Наприклад, щоб отримати на виході теплового насоса 10 кВт теплової енергії, необхідно задіяти ділянку землі 350-400м2. Тому застосування такого типу зовнішнього контуру ТН не скрізь можливо і виправдано.

Але якщо є ділянка великої площі з вологонасиченим ґрунтом, то можна приступати до влаштування ґрунтового горизонтального контуру. Все починається з розрахунку ґрунтового контуру і узгодження розміщення його на ділянці. При великій площі горизонтального ґрунтового контуру, бажано розробити план виробництва земляних робіт. Далі на ділянці роблять розмітку розташування контурів горизонтального колектора, місця встановлення магістрального збірного колектора, магістральних трубопроводів.

Земляні роботи по укладанню грунтового контуруЯк правило, земляні роботи виконує місцевий підрядник. Укладання петель горизонтального контуру здійснюється в підготовлений котлован, або в траншеї. Після цього всі петлі зводять в один колодязь, де встановлений магістральний колектор, від якого виходить дві магістральні труби до теплового насоса. Перед засипанням всі трубопроводи повинні бути заповнені рідиною (розсолом) і перебувати під тиском. У разі пошкодження труби при укладанні, воно буде своєчасно виявлено і усунено.

Коли зовнішній контур повністю змонтований, потрібно провести гідравлічне балансування всіх контурів ґрунтового колектора, а також випустити повітря із системи. Ґрунтовий горизонтальний колектор застосовують, якщо є великий ділянку землі. Для дому з житловою площею 500 м2, для укладання ґрунтового колектора необхідна ділянка площею 1300 м2.