Джерело тепла – вода

Грунтові і підземні води мають високу тепловіддачу, а також стабільну температуру. Для теплових насосів ці параметри гарантують ефективність роботи. Щоб використовувати тепло грунтових вод, в якості джерела тепла для теплового насоса, необхідно створити контур циркуляції: вода із землі надходить в тепловий насос, охолоджується і потрапляє назад у грунт.

Температура грунтової води постійна і глибше 10 - 15м, становить 8 - 10 °С. Для видобутку підземних вод застосовують буріння свердловин, глибиною до 150 м. Вода зі свердловини закачується безпосередньо в тепловий насос, і після охолодження скидається назад в приймальню свердловину, яка розташовується нижче "за течією" від місця забору. Для отримання 10 кВт тепла, тепловому насосу потрібно прокачати в зовнішньому контурі близько 3 м3/год рідини. Використання підземних вод для теплового насоса обмежено температурою - не менше +4,5 °С.Буріння свердловин для теплового насосу

При використанні водойм, система збору тепла робиться у вигляді замкнутого контуру з труб, де циркулює теплоносій. Цей великий теплообмінник, опускають на дно водойми. Температура води в природних водоймах (річка, озеро) змінюється на протязі року, причому, коли необхідна максимальна теплова потужність, то у води низька температура. Використовувати природні водойми в якості акумуляторів теплоти неможливо. Для цього є спеціальні сонячні ставки, які використовують як акумулятори тепла.