Бетонна система теплої підлоги

Бетонна система теплої підлоги

Заливка труб теплої підлоги бетоном, на сьогодні найпоширеніший спосіб влаштування несучої поверхні.

Теплоізоляційний шар

Теплоізоляція укладається, щоб перешкоджати втратам тепла вниз, і максимум енергії направити в приміщення. Теплоізоляційний шар можна робити з різних матеріалів, дозволених для використання, в якості теплоізоляції. Тепловий опір теплоізоляції має бути більше, ніж опір інших шарів теплої підлоги, включаючи чистове покриття. Чим більше теплове навантаження, тим більше теплоізоляційний шар. Найпоширенішим матеріалом для термоізоляції, при влаштуванні теплої підлоги, є полістирол. Рекомендуємо укладати полістирол, що має щільність, як мінімум 35 кг/м3. Пінополістирол невеликої щільності не призначений для великих навантажень, і в процесі тривалих будівельних робіт, до моменту заливки бетоном, може частково руйнуватися і втратити термоізоляційні властивості. Полістирол з щільністю від 50 кг/м3 застосовують у покриттях з великими навантаженнями (підігрів доріг, автосалони, складські приміщення).

Арматурна сітка

Арматурну сітку застосовують досить часто, виходячи з конструкції підлоги і особливостей приміщень. У типових конструкціях застосовується арматурна сітка 150х150 мм, а товщина прутка близько 5 мм. Сітка вкладається на утеплювач, і служить основою для труб теплої підлоги. Кріпляться труби за допомогою хомутів або в'язального дроту. Для додаткової міцності, в індивідуальних випадках укладають другий шар арматурної сітки зверху на труби теплої підлоги. Часто застосовують монтажні рейки, які розкладають по полістиролу. Труба теплої підлоги зажимається в паз монтажної рейки. У цьому випадку можна не застосовувати армування, або класти арматурну сітку поверх труб.

Демпферна стрічка

Пристінну стрічку укладають по периметру до укладання утеплювача і заливки бетоном.  Стрічка компенсує теплове розширення стяжки при розігріві, а також обмежує втрати тепла через стіни.

Труби

Труби контуру теплої підлоги укладають відповідно до креслення розкладки труб. Метраж труб заноситься в таблицю для балансування колектора. Виходячи з фактичних даних по довжині трубопроводів, коригуються гідравлічні налаштування. Розбіжність довжини труб після укладки від проектної знаходиться в межах 5 - 10%, в цьому випадку додаткове  балансування системи не потрібно.

Гідравлічне випробування

Перед заливанням труб теплої підлоги бетоном необхідно перевірити систему тиском. Як правило, контури теплої підлоги перевіряють тиском 3-4 бар протягом доби. При заповненні контурів теплоносієм, необхідно домагатися повного видалення повітря з системи. Бажано залишити систему теплої підлоги під тиском, і контролювати тиск, на всіх етапах будівельних робіт.

Бетонна стяжка

Бетон заливають після укладання труб теплої підлоги і закінчення гідравлічних випробувань. Висота стяжки над трубою, повинна бути не менше 30мм. В індивідуальних випадках, товщину шару бетону і його марку розраховують, враховуючи особливості проекту. Мінімальна товщина бетонного покриття поверх труб, обумовлена, перш за все, не характеристикою міцності, а для рівномірного розподілу  температури по всій поверхні опалювальної панелі. Допускається застосування різних пластифікаторів в бетон. Широко використовується влаштування стяжки з пластиковою фіброю, в якості армування.

Якщо товщина стяжки більше ніж 150мм, то необхідно проводити додаткові розрахунки  режиму роботи теплої підлоги.

Чим більше товщина бетонного покриття, тим більше часу потрібно для виходу на стабільний режим опалення.

Чим менше теплопровідність стяжки, тим температура теплоносія потрібна вище.

Якщо бетонна гріюча панель має великі розміри,  то вона розділяється на частини компенсаційним швом. Труба, яка перетинає шов, укладається в захисній трубі. Контур теплої підлоги, потрібно укласти цільним в рамках однієї гріючої плити, щоб компенсаційні шви перетинали тільки трубу подачі. Для прискорення процесу висихання бетонної підлоги, а це триває близько місяця, і досягнення нормального рівня вологості, можна подати в систему теплоносій. Його температура не повинна перевищувати 30 º С.