Сайт
Главная - Сонячна енергія - Гравійний теплоаккумулятор

Гравійний теплоаккумулятор

Гравійний теплоаккумулятор

Для теплоакумуляції, зазвичай, використовують звичайну воду . Але хорошими теплозберігаючими і термонакопичувальними властивостями володіють також щебінь, цемент, гравій , бетон і багато інших різноманітних матеріалів. Найбільш поширено гравій застосовується в сонячних опалювальних системах з повітряними колекторами .

Використання подібних накопичувачів сонячного тепла найчастіше зустрічається в комбінованих системах і дуже популярно в Сполучених Штатах Америки.

Теплоакумулятори на основі гравію , звичайно ж , мають певними сильними і слабкими сторонами , до останніх ( слабким сторонам ) відноситься те , що для рівномірного кількості тепла потрібно в два з половиною рази більше обсягу , тому до мінусів можна віднести громіздкість . Безсумнівним позитивним фактором є те , що його можна розмістити під підлогою приміщення .

При грамотному і обдуманому використанні підпільного простору , звичайно ж , можна знайти необхідну кількість місця для того , щоб розмістити гравійний теплоакумулятор і тим самим забезпечити якісний прогрів приміщення через підлогу. Може, звичайно , виникнути опір повітряному потоку , яке визначається розрахунковим шляхом. Так що необхідно буде використовувати спеціальний пристрій, який допоможе забезпечити рівномірну циркуляцію повітря . Наприклад , для сонячного будинку , який має під підлогою шар з гравію 30 сантиметрів. Щоб отримати 200 одиниць тепла і утримати це тепло при температурі , скажімо , 20 градусів за Цельсієм знадобиться площа підлоги не більше 20 кубічних сантиметрів. Цього цілком вистачить для опалення кімнат на першому поверсі (припустимо , вітальня , спальня та їдальня ) .

Гравійний акумулятор складається з кришки , бункера , в якому вміщено гравій , бетонного блоку , теплоізоляційної конструкції і сітки. Зазвичай використовуються частки гравію розміром від 4 до 8см.

Якби була можливість , щоб крупинки гравію були абсолютно однаковими , то тепловий ефект підвищився б на половину і не було б проблем з циркуляцією повітря . Ні в якому разі не можна перемішувати дрібні і великі частки гравію. Дані акумулятори для обігріву можна використовувати і влітку в системі кондиціонування , але є ризик переохолодження гравію.

Якщо ж до гравійного теплоакумулятору підвести труби системи циркуляції води і зробити звичайний бак для накопичення , то взимку така система послужить для додаткового підігріву води. Такі пристрої дозволяють збільшити рівень показника використання сонячного тепла в системах водопостачання і зменшити розміри сонячного акумулятора.

Наши партнеры

Vaillant
Meibes
TECE
Sanha
Uponor