Сайт
Главная - Тепловий насос - Чому неправильно працюють теплові насоси в Україні

Чому неправильно працюють теплові насоси в Україні

Чому неправильно працюють теплові насоси в Україні

Бажання замовника зменшити витрати на опалення геотермальним насосом цілком зрозуміло і логічно. Але часом тут безвідмовно працює прислів'я «скупий платить двічі». Зазвичай якщо не виникає ніяких міркувань з приводу того , хто буде займатися установкою подібного опалення , проводиться тендер між кількома вибраними фірмами і потім вже приймається рішення , враховуючи загальні технічні умови : поверхові плани , теплове навантаження споруди , конструкція зовнішніх огороджень . Ми не прагнемо брати участь у подібних тендерах , оскільки , щоб на ньому перемогти потрібно обійти правильність встановлення теплового насоса , щоб знизити собівартість встановлення даної конструкції.

Як перемагають на тендерах ?

Прагнення компанії виграти тендер є нормальним , але багато компаній до роботи підходять , грунтуючись на вислові: « перемога будь-якою ціною ». І вони починають « хімічити » , що призводить до зниження якості роботи теплового насоса і взагалі ставить безпеку його використання під великим питанням.

Найпоширеніший і простий спосіб зниження собівартості встановлення теплового насосу - це зменшення загальної протяжності глибини свердловини ( теплового джерела ) , що компенсується вставкою електричного теплового насоса , який працюватиме постійно , при цьому ви отримаєте електрокотел , а заплатите за встановлення теплового насоса.

Таким же поширеним способом , як і вищезгаданий , отримання перемоги в тендері є заміна екологічно безпечного і абсолютно нешкідливого пропіленгліколю на стандартний отруйний антифриз. Якщо трапиться витік подібної рідини , з труб , то відбудеться отруєння підземних вод на багато кілометрів в окрузі , в чому , безсумнівно , звинуватять власника будівлі , а не фірму- установника. Велике значення (і фактор економії недобросовісних компаній) має і тампонування геотермальних свердловин. Для здешевлення даної технології замість спеціальних матеріалів для тампонажу дуже часто використовують бентоніт , який застосовують для бурових робіт. Через подібних дій через кілька років істотно зменшиться знімання тепла з ґрунтів , оскільки матеріал перейде в стан , в якому порушується теплопередача між ґрунтами і зондами . Найбільшу важливість це має при роботі теплового насоса в режимі охолодження. Тампонажний матеріал повинен бути з певними параметрами теплопровідності . При використанні неякісного тампонування геотермальних свердловин відбувається грануляція ґрунтів , яка не піддається відновленню.

Установка буфера для контролю кратності включення і виключення теплового насоса , це ще один важливий пункт , на якому хочуть справити здешевлення технології установки теплових насосів.

Тут наведено лише кілька варіантів , за допомогою яких компанії з установки теплових насосів перемагають на тендерах , з обладнанням такої якості , яке в кращому випадку послужить рік або два і добре , якщо не принесе додаткових проблем і витрат.

І на останок .

При виконанні запуску системи відбувається заповнення спеціальних формулярів , в які вносяться робочі параметри системи . Параметри проходять ретельний аналіз і перевірку , перед тим як запустити систему в експлуатацію. Тільки якщо відхилень від норми не знайдено здійснюється запуск системи . Це запобігає і зводить до мінімальної ймовірності можливість поломки теплового насоса , виходу його з ладу , підтверджує гарантійні зобов'язання виробника з експлуатації теплового насоса. Поважають себе компанії не стануть пропускати цей момент , бо результатом , яких-небудь неполадок може стати неробоча система . Це гарант високої якості і надійної роботи насоса.

Як же можна безпечно заощадити на установці теплового насоса ? У цьому вам допоможе правильно спроектований будинок. Особливу увагу зверніть на якість вікон і дверей , які ви встановлюєте , щільність і терморегуляційні особливості стін. Якість всього цього допоможе вам знизити вартість насоса , а саме встановити в будинку тепловий насос меншої потужності. Ви виграєте на зниженні вартості установки , і енергоспоживання буде знижено за рахунок меншої потужності насоса і високим рівнем збереження тепла самою будівлею .

Обов'язкове і бездоганне притримування правильності технологій виконуваних робіт і вимог виробників - запорука нашої впевненості в тому , що насос буде працювати надійно , безпечно , протягом тривалого часу і найголовніше якісно , не викликаючи зайвого клопоту і питань.

Наши партнеры

Vaillant
Meibes
TECE
Sanha
Uponor