Сайт
Главная - Сонячна енергія - Сонячний ставок

Сонячний ставок

Сонячний ставок

У такому спеціальному водоймищі відбувається накопичення енергії сонця у великому об'ємі рідини. У деяких природних озерах з солоною водою температура на дні може підніматися до 70 ° С. Причина цьому - висока концентрація солі.

У звичайному ставку енергія сонця більше нагріває верхній шар, і це тепло швидко втрачається, особливо сильно вночі і в холодну погоду, завдяки випаровуванню вологи з поверхні водойми і процесу обміну теплом з повітрям.

У сонячному ставку декілька шарів води з різною концентрацією солі, при цьому самий солоний шар води знаходиться на дні. Енергія сонця, проникає через шар води в сонячному ставку, і потрапляє на дно темного кольору, і відповідно нагріває воду. У підсумку температура рідини досягає 90-100 С, а температура на поверхні сонячного ставка стабілізується на рівні 25 ° С.

Розподіл температури у сонячному ставку

Завдяки тому, що у води висока теплоємність, в ставку за літо акумулюється багато тепла, падіння температури на дні відбувається повільно.Так що такий ставок буде служити тривалий час теплоаккумулятором. Тепло до споживача відбирається з нижньої частини сонячного ставка через теплообмінник.

Важливими характеристиками такого теплоаккумулятора є його енергоємність, а також час нагрівання до необхідної температури. Тривалість зарядки сонячного ставка залежить від кількості енергії сонця та маси теплоакумулюючого матеріалу.

Наши партнеры

Vaillant
Meibes
TECE
Sanha
Uponor