Сайт
Главная - Сонячна енергія - Концентратори сонячної енергії

Концентратори сонячної енергії

Концентратори сонячної енергії

Для того щоб нагріти теплоносій, в одну точку направляється пучок сонячних променів. Зробити це можна за допомогою лінз або дзеркал. Як правило, дзеркала виготовлені з відполірованого металу, який має високу відбивну здатність. Кожне дзеркало направлено в по-своєму, це трохи ускладнює автоматизувати систему, і ускладнює установку дзеркал в правильному напрямку.

 Концентратор у формі параболи, протягнутої уздовж прямої, найбільш зручний для автоматизації. Дзеркала виробляють довжиною до 50 метрів. При установці осі орієнтують по лінії північ-південь, і розташовують рядами. Нагрітий теплоносій потрапляє в теплоакумулятор для подальшого виробництва електроенергії генератором.

Концентратори сонячної енергіїКонцентратори сонячних променів існують різної конфігурації: двоопуклі, плосковипуклі, опукло-увігнуті лінзи та лінзи Френеля. Останні застосовують для концентрації променів сонця на поверхню з фотоелектричним елементом або ж на трубку з теплоносієм. Застосовують кільцеві й поясні лінзи.

У більшості випадків, лінзи виготовляють прозорої пластмаси або скла. Концентратори застосовують в основному для виробництва електроенергії або для плавки в печах, де добиваються підвищення температури до 500 ... 1000 ° С.

Для прикладу, в Іспанії побудована сонячна електростанція з потужністю 50 МВт. Планується ввести в експлуатацію 500 МВт електростанцій з використанням концентраторів сонячної енергії.Світовий банк інвестує в будівництво таких електростанцій в різних країнах, а зокрема в Марокко, Алжирі, Мексиці, Ірані та Єгипті.Концентратори сонячної енергії

 

Наши партнеры

Vaillant
Meibes
TECE
Sanha
Uponor