Теплоакумулятори
Теплоакумулятор - буферна ємність, для накопичення тепла. Простими словами - це термос, в якому знаходитися гаряча вода (теплоносій). Вода може залишатися гарячою протягом тижня. Найчастіше теплоакумулятори використовується в опалювальних системах на базі теплового насосу, твердопаливного котла (щоб пропалювати один раз на добу), з електрокотлом (при наявності тритарифного лічильника). Наприклад, при наявності теплового насосу, конденсаційного котла і системи сонячних колекторів, буферна ємність приймає тепло за пріоритетом - спочатку геліосистема, потім тепловий насос і в останню чергу вмикається газовий котел або одночасно, якщо системі опалення і гарячого водопостачання потрібно багато тепла.
Тепловий акумулятор - це циліндрична ємність із сталі з доброю теплоізоляцією зовні. Простіше кажучи, це великий термос, в якому знаходитися теплоносій, в більшості випадків це вода.
За допомогою теплогенератора (тепловий насос, котел, геліосистема) вода в теплоаккумуляторі нагрівається, а далі розподіляється на системи опалення, водопостачання, вентиляції.
Теплоакумулятор може зберігати тепло на протязі тижня. Втрати тепла, при якісному виконанні термоізоляції, невеликі - до 2-3 кВт / добу.
Наприклад, якщо встановлений тепловий насос, буферна ємність буде накопичувати тепло в той час, коли тариф на електроенергію найнижчий, відповідно використовувати це тепло можна в будь-який час.
У багатьох випадках, установка теплоаккумулятору обов'язкова. У системах з твердопаливними котлами, буферні ємності використовуються, перш за все, в цілях безпеки, а в теплонасосних установках для оптимального режиму роботи - щоб тепловий насос не "тактував".
Теплоаккомулятор для геліосистем і теплових насосів allSTOR VPA
Виробник - VAILLANT
Об’єм, л - від 500 до 1500